- Planszówki

Planszówki

Gry planszowe to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu. Poza tym, że sprawiają dużo frajdy, rozwijają też ważne umiejętności. Te czynniki sprawiają, iż planszówki są idealnym pomysłem na prezent (https://www.taniaksiazka.pl/gry-planszowe-i-karciane-dla-kazdego-c-540.html).

Planszówki – dla kogo?

Zastanawiasz się, komu możesz podarować gry planszowe? Właściwie każdemu. Niezaprzeczalnym plusem produktów takich jak planszówki jest to, że nadają się one dla osób należących do różnych grup wiekowych. Co więcej, rozpiętość pomiędzy wiekiem graczy może być naprawdę duża. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kilkuletnie dziecko grało razem z rodzicami, rodzeństwem, a nawet babcią. Dla każdego z graczy taka aktywność będzie świetną zabawą, która łączy pokolenia. W przeciwieństwie do gier komputerowych tutaj rozgrywki odbywają się w realnym świecie. Wpływa to na nawiązanie i pogłębienie więzi pomiędzy uczestnikami.

Planszówki i ich zalety

Gry planszowe mają mnóstwo walorów. Poza wymienionym powyżej zacieśnianiem relacji wpływają na rozwój wielu przydatnych umiejętności. Jedną z nich jest np. zdolność do znoszenia porażki i czerpania radości ze zwycięstwa przeciwnika. To ważna umiejętność z punktu widzenia społecznego. Granie w planszówki pozwala zdobyć też zdolność strategicznego myślenia. Rozwija zmysł koncentracji, cierpliwość, inteligencję. Ogromną zaletą jest to, że planszówki są dość tanią formą spędzania czasu. Ceny gier są różne, jednakże raz zakupiony produkt można wykorzystywać dowolną ilość razy.

Planszówki dla jednego gracza

Nie każdy lubi spędzać czas w większym gronie osób. Większość planszówek przeznaczona jest dla minimum dwóch graczy. Z myślą o osobach lubiących samodzielne rozgrywki, powstały planszówki, w które gra się samemu. Przykładem takiego produktu jest “Pod wrogim niebem”. Gry takie jak “Escape Room. Magiczna sztuczka” z serii Fox Games, “Unlock. Wielka ucieczka” czy “Sherlock Holmes. Detektyw doradczy” od producenta Rebel również oferują możliwość grania w pojedynkę.

Planszówki to bardzo rozwojowa i ciekawa forma zabawy. Ze względu na bogatą ofertę różnych gier, każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie.