- Planszówki

Planszówki odrywające od komputera i telewizora

Gry planszowe to świetna i emocjonująca rozrywka, która pochłania na wiele godzin. Dobra planszówka potrafi odciągnąć uwagę dziecka od komputera i telewizora na wiele godzin. To wspaniały pomysł na spędzenie czasu z rodziną, uczy kreatywności, logicznego myślenia i porusza wyobraźnię. W jaką grę zagrać z rodziną? Co kupić dziecku pod choinkę? Poniżej kilka ciekawych planszówek, które spodobają się najmłodszym i najstarszym. Zbiorą całą rodzinę do wspólnej rywalizacji w pasjonujących rozgrywkach.

Hej ho, na grzyby by się szło!

Grzybobranie pokocha każdy. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej jadalnych grzybów do swojego koszyczka. W lesie jednak czyhają niespodzianki i przeszkody, które sprawiają, że rozgrywka nabiera tempa. Piękna grafika gry przypadnie do gustu wszystkim domownikom, rozgrywki są szybkie, a zasady proste.

Wybierz się do Doliny Królików!

Dolina Królików to kolejna gra z piękną grafiką. Zaletą tej planszówki ze strony www.taniaksiazka.pl jest jej edukacyjny wątek. Zadaniem graczy jest dobieranie królików, aby stworzyły rodzinkę. Dodatkowo wszyscy uczestnicy rozgrywki dopieszczają swoje ogródki, sadzą w nich sałatę, marchewki i kwiatki. Gra zawiera wiele elementów i interakcji, ale zasady stają się szybko zrozumiałe dla każdego.

Bądź rycerzem i uratuj księżniczkę

Obłędny Rycerz to wiele godzin wspaniałej zabawy dla całej rodziny. Rozgrywka przewiduje różne interakcje i kooperacje między graczami. Celem gry jest przesuwanie specjalnej figurki przy wykorzystaniu dźwigni. Trzeba ruszyć głową i współpracować z pozostałymi graczami.

Dla fanów 5 sekund

Kaleidos to nieco trudniejsza gra planszowa dla starszych dzieciaków. Mechanizmem przypomina kultowe 5 sekund. Jest jednak bardziej rozbudowana. Gracz ma za zadanie odnaleźć na planszy ukryte przedmioty, ma na to niewiele czasu. Czy każdy poradzi sobie z presją?

Wyścigi bez komputera? Jasne!

Pędzące żółwie to gra wyścigowa na planszy, mechanizmem przypomina popularnego chińczyka. Zadaniem gracza jest poprowadzić swojego żółwia w wyścigu do sałaty. Gra uczy logicznego myślenia i kombinowania.